Interiérové a vstupní dveře: vyberte si ty správné pro vaše prostory

Dveře, to je pocit bezpečí, soukromí, jistoty a samoty, pokud ji potřebujeme. Navíc vyčleňují jednotlivé části našeho bydlení. I proto jsou důležitou součástí našeho interiéru, často neprávem přehlíženou.
přední dveře

Vstupní dveře

Už u vstupních dveří umíte říct, zda je domov příjemným a útulným místem, nebo je to typ industriálního bytu. Vstupní dveře jsou zkrátka ukázkou toho, co můžete čekat za nimi.
Jaké funkce musí mít vstupní dveře?
·         Bezpečností: pokud máte bezpečnostní dveře, který vypadají bytelně, mohou odradit až osmdesát pět procent zlodějů. Není možné na ně použít fyzickou sílu, kterou má běžný člověk bez těžké techniky. Pokud navíc investujete do dveří, které mají bezpečnostní ohodnocení nejvyšší třídy, nedostane se přes ně ani sedmdesáticentimetrový vrták nebo páčidlo.
·         Zvukotěsnost: nejlepší dveře by neměly propouštět více než třetinu hlasitosti, která se nachází uvnitř.
·         Tepelně izolační: zvláště pokud jste například v místech horských nebo někde na horách, určitě tuto vlastnost oceníte.

Interiérové dveře

Musíme počítat s tím, že dveře jsou nákladnou investicí do bydlení, kterou ale jistě oceníte kvůli jejich výdrži i vlastnostem. Můžete si vybírat ze široké nabídky dveří, které je k dispozici v nejrůznějších nabídkách a cenových relacích. Úpravy se na dveřích mohou lišit, také si dávejte pozor na materiály. Je samozřejmé, že dveře z masivu vám vydrží déle než ty z laminátu. Pokud toužíte po avantgardě nebo moderním stylu, pořiďte si skleněné dveře, o nichž se říká, že otevírají prostor a opticky ho zvětšují.
oválné umyvadlo

Na co dalšího si dát pozor u výběru interiérových dveří?

·         Dveře v interiéru by měly být ze stejné sady, ideálně stejně barevné
·         Dveře, které kupujete do koupelny, by měly být celoplošné, nikoli prosklené
·         Dveře do ložnice by měly být zvukově izolované
·         Dveře do koupelny a kuchyně by měly být vysoce odolné vůči vlhkosti