Zařizujeme předsíň

Než začneme vybírat nábytek, musíme si ujasnit, zda je předsíň velká nebo malá a podle toho do ní začleňovat jednotlivé kusy.
 
Prioritou ve vstupním prostoru bude určitě věšáková (předsíňová) stěna nebo samostatně stojící věšák. Již rady rozhoduje velikost místnosti. Samostatný věšák se vám do předsíně malých rozměrů nevejde a pokud ano, bude zabírat hodně místa potřebného pro pohyb.
 
Věšákovou stěnu si můžete zvolit pouze s úchytkami pro zavěšení oděvních svršků nebo se spodním dílem, který bude sloužit jako botník. Nad jednotlivými úchytkami můžete podle svého uvážení umístit poličku na čepice.
botník s obuví
 
V případě, že je vaše předsíň větších rozměrů, je dobré mít kromě předsíňové stěny i menší uzavřenou skříň, kde můžete ukládat bundy a kabáty, které zrovna nenosíte a nebude se na ně prášit.
 
Botník můžete mít otevřený, kdy jednotlivé páry obuvi budou vidět, nebo budou boty uzavřené do skříňky. Hloubku botníku si předem naplánujte podle nejdelšího páru obuvi, který nosíte, abyste potom nemuseli boty ukládat podélně a tím zbytečně zabírat místo v botníku.
 
Doplňky do předsíně
 
Pokud disponujete větší předsíní, kupte si do ní stojan na deštníky, kde můžou stát po celý rok a budete je mít hned po ruce, když vyjdete z domu a rozprší se.
 
Když přijde sychravé počasí, které v našem podnebném pásmu trvá od října zhruba do dubna, je určitě dobré pořídit si odkapávač na boty. Tento jednoduchý doplněk předsíně je velmi užitečný, protože voda a sníh odkapávající z obuvi vám neznečistí podlahu, a hlavně spáry dlažby, které se pak velmi špatně čistí.
předsíňová stěna
 
Máte doma hodně svazků klíčů, které se pořád válejí na poličkách a kuchyňské lince? Zavěste do předsíně ke dveřím i věšáček na klíče a nebudete už klíče muset nikde hledat.
 
Předsíň je také místo, které při odchodu z bytu opouštíme naposled, proto v ní nesmí chybět zrcadlo, abychom zkontrolovali náš outfit i účes, ještě než vyjdeme na ulici.