Zhubněte jednou pro vždy a netrapte se zbytečnými dietami – jak na to?

Toužíte po krásném a štíhlém těle ale stále se vám zhubnout nedaří? Možná něco děláte špatně a máte zpomalený metabolismus. Jak si s tím poradit?

Zhubněte jednou pro vždy a netrapte se zbytečnými dietami – jak na to?

Známe to asi všichni, občas se snažíme sebevíc, ale žádných výsledků se nám nedostává. Stres z toho, že něco nejde podle plánu, nás může natolik rozhodit, že další úsilí už předem raději vzdáme. A stejně tomu bývá i v případě hubnutí. Pokud si už ze začátku stanovíme nedosažitelný cíl, není se ani čemu divit, co když ale nechceme zase tak moc a ono to stále nejde? Hlavně se netrapte zbytečnými dietami, zhubnout se dá i mnohem příjemnějším způsobem. Prostě jen musíte chtít a najít si cestu, která pro vás bude nejpříjemnější. I hubnutí totiž musí bavit.

pexels-photo-95212

S úsměvem na tváři

Ano, s úsměvem na tváři jde prostě všechno nejlépe. Dobrá nálada ovlivňuje i hubnutí. Začněte tím, že se každý den skvěle vyspíte. Spánek dělá divy a lidé, kteří spí dostatečně dlouho, obvykle i lépe hubnou. Během spánku je naše tělo ale v jakémsi úsporném režimu, takže se vypíná i metabolismus. Ten je ráno potřeba nastartovat a to za pomocí vydatné snídaně. Nikdy neodcházejte z domu ráno hladoví, to vám určitě neprospěje a ani nebudete mít dobrou náladu. Snídani si dejte jako nezbytnou součást dne a užívejte si ji.

Trošku pohybu neuškodí

I když se nevydáte do posilovny nebo nepůjdete každý den běhat, můžete se skvěle rozpohybovat a nakopnout hubnutí. Zvláště pak pokud máte vyloženě sedavé zaměstnání, myslete na to, že když celý den sedíte, opět se vám metabolismus výrazně zpomaluje. Po cestě z práce tak nepohrdněte zdravotní procházkou a auto nechce doma v garáži. I jízdou na kole z práce pročistíte hlavu a znovu nakopnete metabolismus, který po celý den odpočíval.

healthy-people-woman-girl

Motivace je také důležitá, a pokud ji nemáme, často se svých cílů brzy vzdáváme. Proto určitě zkuste zjistit, jaký je váš BMI index. Číslo vám ukáže, jak na tom jste ve skutečnosti a od toho se můžete odpíchnout. To, že je důležité hodně pít a pravidelně jíst, když se snažíte zhubnout asi netřeba dodávat – to je prostě základ a nutnost.

Hubnutí může být radost, hlavně, když se daří.