WOW Classic

Classic se od předešlé verze liší celkem hodně. Základní princip je ale v celku stejný. Pojďme si ho probrat.
Úplný základ hry je velice jednoduchý. Na začátku si vytvoříte postavu. Nejdříve vyberete z dvou frakcí. Máte výběr mezi Aliancí a Hordou. Pokud nevíte, jaký je příběh hry World of Warcraft, pak si vyberete frakci podle svých kamarádů, nebo prostě podle vzhledu jednotlivých ras.
Dostali jsme se k rasám, protože to je asi druhá volba, se kterou se budete potýkat. Každá frakce má k dispozici pouze 4 rasy. To je změna oproti retailu, jelikož tam jich bylo díky datadiskům dostupných více. Při výběru rasy je také dobré si pročíst její schopnosti. Lépe se pak vybírá i role, jelikož může mít pro tuto roli nějaké pozitivum.
Člověk hrající hru
Teď ke třídám. Třídy se rozdělují velice jednoduše. DPS (ten, který dává poškození) Tank (ten, co chrání ostatní) a nějaký Buffer (třída, která podporuje všechny v boji).  Dále je také otázkou, zda chcete hlavně někoho na dálku, nebo nablízko. Toto rozdělení je asi na vás.
Abych se dostal přímo k jádru Classicu, je nutné zmínit jednu jeho obrovskou nevýhodu. Většina československých hráčů se domluvila na server s názvem „Golemagg“. Samozřejmě nejsme jediný stát, který se snažil probojovat svou komunitu na Golemagg.
Ovladač ke hraní
Čekající doba na připojení na tento server se může vyšplhat třeba na 6 hodin, protože limit online hráčů se jednoduše překročí. Pak čekáte v čekací frontě na tisíce lidí před vámi. Pokud se něco z vaší strany pokazí a ze serveru se odpojíte, nemějte strach. Server pro vás drží místo celých 5 minut. Až po této lhůtě jste připojeni do fronty a čekáte s ostatními. Pokud se připojíte během těchto 5 minut, připojíte se na server automaticky bez žádného čekání.
Ke hraní Classicu stačí mít pouze zaplacené předplatné normální hry, které činí přibližně 350kč (13Eur). Cena se odvíjí samozřejmě od vaší banky.