WOW Classic

Classic se od předešlé verze liší celkem hodně. Základní princip je ale v celku stejný. Pojďme si ho probrat.
Úplný základ hry je velice jednoduchý. Na začátku si vytvoříte postavu. Nejdříve vyberete z dvou frakcí. Máte výběr mezi Aliancí a Hordou. Pokud nevíte, jaký je příběh hry World of Warcraft, pak si vyberete frakci podle svých kamarádů, nebo prostě podle vzhledu jednotlivých ras.
Dostali jsme se k rasám, protože to je asi druhá volba, se kterou se budete potýkat. Každá frakce má k dispozici pouze 4 rasy. To je změna oproti retailu, jelikož tam jich bylo díky datadiskům dostupných více. Při výběru rasy je také dobré si pročíst její schopnosti. Lépe se pak vybírá i role, jelikož může mít pro tuto roli nějaké pozitivum.
Člověk hrající hru
Teď ke třídám. Třídy se rozdělují velice jednoduše. DPS (ten, který dává poškození) Tank (ten, co chrání ostatní) a nějaký Buffer (třída, která podporuje všechny v boji).  Dále je také otázkou, zda chcete hlavně někoho na dálku, nebo nablízko. Toto rozdělení je asi na vás.
Abych se dostal přímo k jádru Classicu, je nutné zmínit jednu jeho obrovskou nevýhodu. Většina československých hráčů se domluvila na server s názvem „Golemagg“. Samozřejmě nejsme jediný stát, který se snažil probojovat svou komunitu na Golemagg.
Ovladač ke hraní
Čekající doba na připojení na tento server se může vyšplhat třeba na 6 hodin, protože limit online hráčů se jednoduše překročí. Pak čekáte v čekací frontě na tisíce lidí před vámi. Pokud se něco z vaší strany pokazí a ze serveru se odpojíte, nemějte strach. Server pro vás drží místo celých 5 minut. Až po této lhůtě jste připojeni do fronty a čekáte s ostatními. Pokud se připojíte během těchto 5 minut, připojíte se na server automaticky bez žádného čekání.
Ke hraní Classicu stačí mít pouze zaplacené předplatné normální hry, které činí přibližně 350kč (13Eur). Cena se odvíjí samozřejmě od vaší banky.

4.5/5 - (2 votes)