SUV do 500 000,-


Ford Kuga = Výroba od roku 2008 v Německu. K sehnání jsou dva různé motory: 2.5 benzín, pětiválec, nebo naftový čtyřválec. Možnost vzít si šestistupňovou manuální, nebo pětistupňovou automatickou převodovku. Letos vyšla nová generace, která nabízí úplně nové motory. Benzínový 1.5 EcoBoost, ten ale stojí více jak půl milionu.

džíp suv v horách

Dacia Duster = Výhoda: levná pořizovací cena. Vzniká od roku 2010. Zákazníci si ji mohou dopřát buď s pohonem předních, nebo všech čtyř kol. Je oblíbená zejména u starší generace řidičů.

 

Kia Sportage = Od roku 1993. Na trhu aktuálně čtvrtá řada, vyráběná od roku 2016. Vzniká v Jižní Koree. Výhoda Kie je, že za nízkou cenu nabízí poměrně bohatou výbavu. Nevýhoda: celkem drahé náhradní díly. U českých řidičů celkem oblíbené auto.

 velké auto

Volkswagen Tiguan = Od roku 2007 v Německu. Tiguan nabízí jeden naftový a jeden benzínový motor. Benzínový 1.4 TSI 110 kW, naftový 2.0 TDI 103 kW. Naftový motor můžete dostat i s automatickou převodovkou. Jak naftový, tak benzínový Tiguan mají náhon na všechna čtyři kola.

 

Hyundai Santa Fe = Od roku 2000. Na trhu aktuálně třetí generace. Možnost automatické i manuální převodovky, obě šestistupňové. Bohatý výběr motorů. Třetí řada rokem 2018 končí, v dalším roce přijde na trh čtvrtá řada.

 

Volkswagen Touareg = Od roku 2002. Vyrábí se na Slovensku a v Rusku. Dostupný s motorem 3.0 TDI, nebo 4.2 TDI. Možnost osmistupňové automatické převodovky. V roce 2017 na trh přišla třetí zástupce tohoto modelu.

 

Nissan Qashqai = Od roku 2007. Vzniká ve Velké Británii, Japonsku a Íránu. V roce 2007 přišla modernizace tohoto modelu. Pozitiva: nízká pořizovací cena i provozní náklady. Zápory: drahé náhradní díly.

 

Hyundai Tucson = Od roku 2005 v Jižní Korei. Na trhu aktuálně třetí zástupce toho vozu. Možnost pohonu předních, nebo všech kol. Jako druhý zástupce tohoto auta se počítá Hyundai ix35, čili označení Tucson měla jen první a třetí řada. Cena úplně nového vozu, přesahuje hranici i 800 000,-. Tyto kousky však můžete sehnat i do půl milionu. Opět nabízí celkem bohatou výbavu, za zajímavou cenu.