S(chod)y z oceli

Ocelové schody jsou nesmírně důležité pro svou odolnost, kdy je zub času neohlodá a svým způsobem potřebují čas od času jen nový nátěr. Ocelové schody se běžně využívají nejen ve vnitřních prostorách, ale i ve venkovních prostorách ať už formou ocelových nebo železných schodů, protože jde o schody, které zároveň dodávají prostoru i funkci doplňku – správně zvolené dekorace na ocelových schodech dokáže interiér nebo exteriér nádherně oživit a dodat prostoru punc výjimečnosti a je jedno, jestli jde o schodiště rovné nebo točité. I točité schodiště se správně zvolenými dekoračními ocelovými prvky může interiér skvěle doplnit.

Ocelové schody

Druhy schodišť

I ocelové schodiště může mít mnoho podob podle způsobu nášlapu:

  • schody seřazeny typu zig-zag
  • schodnicové,
  • sedlové
  • s vynesenými válečky,
  • páteřové.

Ocelové schodiště bývá zavěšeno buď do stěn nebo formou podlahových konstrukcí, takže vždy záleží na zákazníkovi, jakou variantu bude chtít a preferovat. Všechna schodiště ať už dřevěná nebo kovová/ocelová musí splňovat určité zkoušky co se týká nosnosti a proto není třeba se umístění schodiště potažmo jeho bezpečnosti obávat. Na vše naše legislativa mísí a vše musí být do puntíku dodržováno. Dokonce u správně namontovaného schodiště nedochází ke kročejovému hluku do okolí, což je v dnešní době nesporná výhoda.

Cena ocelového schodiště také není výrazná oproti schodišti betonovému – dokonce je srovnatelná u obou typů schodišť.

Ocelové schody

Se správným typem schodiště (ať už podle způsobu nášlapu nebo rovné/točité schodiště) pomohou odborníci na slovo vzat z FA-Havlíček.cz, kteří svým zákazníkům poradí přesně podle jejich dispozic. Pokud uvažujete o schodišti, neváhejte a ozvěte se. Přeci jen každé schodiště podle přání zákazníka vystihuje jeho vkus a správně zvolené ocelové schodiště s dekorativními prvky Vám bude každý známý a kamarád závidět.