Práce online není neobvyklá

Nárůst těchto pozic

Home office tu byl již před pandemií, ovšem ta výrazně pomohla k tomu, že těchto míst je ještě více a dále přibývají. Rozdílů je dost, přičemž ve finále přináší výhody i nevýhody, takže každému vyhovuje tento typ zaměstnání jinak. Do práce nemusíme nikam chodit, protože se usadíme k počítači a můžeme začít. Někde se setkáme s tím, že je režim kombinovaný, kdy se chodí do zaměstnání jenom některé dny a zbytek pracujeme z domu.

práce z domu

Jsme ve své domácnosti, takže tu máme své soukromí a nemusíme se potkávat s ostatními. Zároveň je tu mnohdy větší svoboda v tom, jak si rozvrhneme svou práci. Záleží také na zaměstnavateli, protože někde chtějí průběžně odevzdávat práci, někde Vás kontrolují, co děláte a jinde stačí odevzdávat hotové projekty včas, takže je můžete dělat třeba o půlnoci. U tohoto pracovního poměru netrávíme moc času s kolegy, kdy někomu může chybět osobní kontakt. Pro firmu je to výhodné z pohledu nákladů na kanceláře.

Nepotřebujeme budovu

I u nás jsou firmy, ve kterých zaměstnanci pracují hlavně z domu, takže pro takovou firmu je zbytečné, aby si třeba pronajímala či koupila kancelářské prostory, protože to a jejich provoz stojí dost peněz. Z tohoto důvodu je zbytečné, abychom to všechno financovali, když my i zaměstnanci můžou pracovat z pohodlí vlastního domova. Do rejstříku však nemůžeme napsat, co se nám zlíbí. Proto je tu virtuální kancelář Ostrava, která je na tohle zaměřené.

kancelářské prostory

Jedná se totiž o normální společnost, která má vlastní budovu. Zároveň umožňuje napsat si sídlo této firmy jako naší do rejstříku, takže máme vystaráno. Musíme společnosti platit jistou částku, ale ta je oproti výdajů, které bychom platili si pronájem kanceláří směšná. Bude nám se chodit pošta a podobně, takže plní funkci klasického sídla a my se nemusíme bát, že by s ním byl nějaký problém, protože zároveň dodržuje všechny zákony.