Povánoční dluhová kocovina

Pokud jste nakupovali na splátky již před vánocemi, je nejvyšší čas si v klidu sednout a hledat řešení, které bude přijatelné hlavně pro vás. Na bankovním i nebankovním trhu je mnoho společností, které refinancování přímo nabízí a jsou schopny vám všechny splátky sloučit do jedné. Než je však navštívíte, udělejte si důkladnou přípravu, protože i ta vám může ušetřit spoustu peněz. Jaké by tedy měly být vaše kroky?
 svěrák a peněženka
Připravte se na refinancování
 
Stanovte si vaše primární cíle, kterých chcete refinancováním dosáhnout. Pro vaši představu jsou nejčastěji uváděné tyto důvody: snížení měsíční platby, snížit roční splátku, získat další půjčku nebo změnit termín splátky.
 
Zkontrolujte všechny vaše dluhy a finance. Při kontrole dluhů je dobré si poznamenat – aktuální zůstatek, výše a frekvence splátky, úroková sazba, zbývající doba splácení, případné sankce předčasného splacení. Nezapomeňte na kreditní karty, případně na povolené přečerpání u běžného účtu.
 
Stanovte si částku potřebnou pro refinancování
Aktuální částka dluhů + dodatečné poplatky + výchozí poplatky = odhadovaná celková částka k refinancování.
Celková částka vám pomůže určit, jak velký úvěr budete k refinancování potřebovat.
 
Najděte si správného partnera pro refinancování
Pro fyzické osoby jsou na trhu nejvhodnější bankovní domy, případně nebankovní poskytovatelé úvěrů. Toto je ta složitější část přípravy. Ne všichni se orientují na tomto trhu. Na druhé straně můžete požádat nezávislého poradce, který se orientuje a je schopen vám připravit i srovnávací tabulky, kolik to vlastně bude stát. Samozřejmě by se o vás měla nejlépe postarat vaše banka, kam posíláte svoje peníze, ale není to vždy pravidlem.
 palce nahoru
Požádejte o refinancování půjček
Pokud jste si partnera pro refinancování vašich půjček vybrali pomocí poradce, tento vám určitě pomůže i získat úvěr. Nezapomeňte zkontrolovat, že splacení vašich původních půjček proběhlo kompletně a vaše minulé dluhy nemají žádný zůstatek.