Výběr osvětlení nepodceňujte

Nejlepším světlem je to denní. Jenže s tím si nevystačíme v zimních měsících, kdy se dny krátí a umělá světla se rozsvěcují čím dál tím častěji. Umělé osvětlení by mělo být co nejvíce podobné tomu dennímu, aby vás nebolela hlava a nepálily oči. Hlavně v zaměstnání, kde neustále koukáte do počítače, je velmi důležité kvalitní osvětlení, které vám nebude svítit do očí a nebude vás unavovat svým teplem.

fluorescenční zářivka

Vybrat vhodné osvětlení je jedna věc a jeho umístění je věc druhá. Ani jedno se nesmí podcenit. V zaměstnání, kde se musí svítit téměř nepřetržitě, je nutné zohlednit i otázku spotřeby elektrické energie. Nakoupit osvětlení, s co nejvyšší úsporu, by mělo být snahou každé společnosti, která nechce své peníze rozházet výdaji za energii.

Jedno světlo v místnosti nestačí

Pryč jsou ty doby, kdy každá místnost byla vybavena jedním centrálním světlem. Klasické lustry se požívají i v dnešní době, ale přidávají se i další světla, která mají sloužit hlavně tam, kde se zabýváme nějakou činností. Osvětlení pracovní plochy je důležité nejen v zaměstnání, ale taky v domácnosti, kde velmi často dochází k úrazům jen kvůli tomu, že pracovní plochy nejsou osvíceny tak, aby k úrazu nedošlo. Spousta lidí si do kuchyně pořídí centrální svítidlo a možná tak ještě světlo nad jídelní stůl. Hospodyňka, která chce své rodině připravit chutný pokrm, tak na kuchyňskou pracovní desku pořádně nevidí, protože si cloní zády. Kuchyňská linka, kde je připevněna led zářivka 120cm, tento problém zcela zruší.

světlo v podzemí

Sviťte s úsporou

Staré žárovky už nám vymizely a místo toho je tu generace nových kvalitnějších a úspornějších. Konečně si můžeme oddychnout a nebát se vyúčtování za elektrickou energii. Výkonné a přesto úsporné led zářivky nám totiž uspoří spoustu peněz, i když je jejich výkon oproti starým žárovkám mnohem vyšší.