Buďte online v každém věku

Mozek je stroj, který se musí pravidelně procvičovat. Bez jeho neustálého zatěžování, bychom časem zapomněli i to co jsme věděli. U seniorů to platí dvakrát tolik. Jak mozek stárne, tak je těžší a těžší ho udržovat na určité úrovni. Někteří starší lidé třeba čtou knihy nebo luští křížovky, můžou také vyplňovat vědomostní kvízy, možností je spousta. Čím dál větším trendem jsou však technologie. Důchodci, kteří chtějí jít s dobou, jsou úžasná kategorie, která jde technologiím vstříc a jen na ně nenadává. Často je prvotním důvodem komunikace s rodinou, videohovory, zasílání fotografií vnoučat a podobně.
starší pán s notebookem
Práci na počítači můžete dědečka či babičku naučit vy, ale samozřejmě na to nemáte tolik času a co si budeme povídat, někdy jsou to pěkné nervy. Naštěstí pro vás se velmi rozšiřuje síť počítačových kurzů pro seniory, výjimkou nejsou ani menší města. Na univerzitách najdete tzv. Univerzitu třetího věku a zde to vlastně vše začalo. Je to program, kde se důchodci seznamují s nejnovějšmi poznatky a počítače a internet do nich neodmyslitelně patří a tím se inspirovali ostatní. Často jsou počítačové kurzy elegantně pojmenovány jako „Virtuální univerzita třetího věku“. Není to studium jako takové, je určený seniorům a nezískává se žádný akademický titul. Zkuste přesvědčit i vaše blízké v pokročilém věku, ať tento kurz navštíví. A nikdo není starý, standardně do kurzu chodí i lidé starší 80 let. Získané dovednosti je samozřejmě přizpůsobeno schopnostem a věku studentů, každá skupina je jiná a je spousta seniorů, kteří jsou velmi bystří a práci na počítači si zamilují a mohou se naučit třeba i upravovat fotografie.
ruka seniorky hrající na tabletu
Výhody kurzů:
·         Socializace –Velmi důležitá věc, dostat se mezi lidi svého věku, získat přátelé. Spoustě starších lidí pravidelný kontakt bohužel postrádají. Zde můžete najít své vrstevníky a scházet se i mimo kurz či být s nimi online.
·         Komunikace s rodinou – Neuvidíte se pouze osobně, ale můžete zkusit telefonování přes skype nebo zasílání emailů včetně fotografií.
·         Procvičování mozku – Učit se novým bez pochyby pomůže k lepší kondici mozku a to je potřeba.
·         Jdete s dobou – Cítit se, součástí doby určitě pomůže sebevědomí.
 
A vlastně proč by nemohli být senioři online? Dnes už je na internetu každý!