Přijměte dary přírody

To je pořád samá limonáda s chemickými barvivy, šťáva s chemickými preparáty, ve všech nápojích moře cukru. A jak to potom dopadá? Problémy se zažíváním, cukrovka a spousta dalších strašáků naší doby. Lijete do sebe litry tekutin, jejichž obsah ani nečtete na etiketách. Kdo by ale to drobounké písmo četl? Bez lupy se kolikrát k údajům ani nedostanete.bez

A přitom máme na dosah, např. bez černý, který naši předkové uctívali. A skláněli se před jeho všestrannými účinky. Vždy tato rostlina patřila mezi nejoblíbenější léčivou rostlinu.

Nejenže se z ní dá vyrobit skvělá limonáda https://www.nakliceno.cz/bezove-sirupy/, která se může pyšnit léčivými účinky. Ale také pekelně skvěle dokáže osvěžit v letních vedrech. A chuť má skutečně báječnou!

Možná ani nevíte,

· že podle Bible byl Kristus bičován bezovou snítkou, a odtud má bez své léčivé účinky,
· že si lidé vysazovali bez černý kolem svých stavení, aby je ochránil před nemocemi, ohněm a zlými mocnostmi,
· že se nikdy nestalo, aby do keře bezu uhodil blesk,
· že s bezovou snítkou u postele máte klidné spaní,
· že černý bez věští, odkud si pro mladou dívku přijde ženich.bezinky

Řeknete si, že se jedná o pověry a legendy, na kterých není ani trochu pravdy. Ale jak je tedy možné, že květy i plody bezu černého jsou uznávány, jako léčivka i ve světě farmaceutického průmyslu? Proč by tedy vykupoval, zvláště květy bezu?

Vy sami můžete vyrábět domácí limonády, marmelády, likéry, nebo výtečné bezinkové víno! Vždyť si naplánujte procházku mezi poli, nebo k lesu a uvidíte, kolik bezových keřů po cestě potkáte. Surovin k výrobě lahodných nápojů najdete spoustu.

Přijímejte dary přírody s otevřenou náručí. Příroda Vám ubližovat nechce. Je tu pro Vás.

Jen si dejte pozor na pověru, která praví: Když porazíte keř bezu, vysaďte nový. Jinak Vás čeká smůla!