Příprava pro budoucího cyklistu

Cyklistika se stává určitým životním stylem, ve kterém nechybí pohyb a poznávání neznámých míst. Rodiče často už od kočárku své děti k této vášní trpělivě vedou a doufají, že tuto zábavu budou s nimi rádi sdílet. Bohužel i to co je nejlépe myšlené, může být znechuceno nekonečným učením, které prostě nejde hned. A když dětem něco nejde, občas rychle ztratí trpělivost a jdou cestou rezignace k určité činnosti. Tou může být i vaše oblíbená jízda na kole.

silueta dívky s kolem

Aby tomu tak nebylo, zkuste vše nenucenou cestou. Děti, které sedí, vozte za sebou na jízdním kole na speciální sedačce, rozhodně nezapomínejte na helmu, stát se může vše a prevence je vždy na prvním místě. Děťátko si tak zvyká na jízdu a nemá strach. Kolem roku začne mít dítě zájem se samo odstrkávat. Ať už využijete motorku nebo autíčko je to jedno, nejmenší děti se naučí systém jak na to. A teď už netrpělivě čekáte, kdy konečně vaše zlatíčko bude jezdit na kole? Nespěchejte na tuto fázi si ještě většinou pár let počkáte, ale nezoufejte, blíží se to pomalu, ale jistě!

Větší děti od zhruba dvou let jsou na odrážedle velmi šikovné a jezdí i celkem velkou rychlostí. Nejradši byste dítě posadili na kolo a ať šlape, ale nedělejte tuto chybu, raději mu pořiďte dětské odrážedlo od 2 let.  Jedná se v podstatě o něco mezi odrážedlem pro nejmenším a dětským kolem, někdy se mu také říká „first bike“ přeloženo první kolo. Odrážedlo je přizpůsobeno vyšší výšce dítěte a co je důležité, už má pouze dvě kola, takže váš malý ďáblík se na něm perfektně učí stabilitě, možná párkrát spadne, ale brzy bude jezdit jak profesionální závodník. Toto se stane dostatečnou přípravou na jezdění na prvním klasickém kole a to pozor, možná zvládnete i bez pomocných koleček!

cyklistický výhled do krajiny

Jak je to možné? Díky tomuto odrážedle pro větší děti se váš miláček naučí stabilitě a pomocná kolečka se stanou zbytečnou pomůckou, která pro něj bude naprosto neopodstatněná, tak se vám budoucí učení velmi usnadní a to je jistě velké plus pro vás i vašeho potomka!