Koupit nový mobilní dům je snadné

Pojďte si prohlédnout nové mobilní domy a vyberte si mezi nimi ten, který vám bude brzy říkat pane!

pojistka

Jak na koupi nového mobilního domu?
Koupit si mobilní dům je vskutku snadné. Nepotřebujete k tomu ani tučné konto, ani vyhrát v loterii, nebudete kvůli tomu muset do nekonečna obíhat úřady a za pár měsíců může nový dům stát na vašem pozemku. A to není sen, to je skutečnost.
Mobilní dům je takový dům, který nemá základy pevně spojené se zemí. Na místo jej přiveze jeho výrobce, který jej zde i odborně usadí. A na takovou stavbu tedy nepotřebujete žádné povolení, ani stavební povolení, ani povolení na ohlášku. Nicméně pokud se bojíte, že v takovém případě nezískáte trvalé bydliště s číslem popisným, tak si svůj domek můžete nechat dodatečně zkolaudovat a vše potřebné vyřídit.

Mobilní dům totiž můžete používat jako celoroční bydlení anebo jen na sezónní pobyt. To jistě ocení všichni ti, kteří hledají způsob, jak si někde na venkově anebo v přírodě levně pořídit chatu, do které by mohli jezdit trávit své volné dny.

Co je nezbytné k pořízení mobilního domu?
To jediné, co je nezbytné pro umístění mobilního domu je pozemek, kde ho usadíte. Nemusí být příliš velký, třeba jen tak, aby se tam vaše bydlení vešlo. Ideální bude, pokud bude váš vlastní, ale ani to není podmínkou. Pokud svůj mobilní dům necháte usadit třeba u svých rodičů na zahradě, tak i to je možná cesta. Stejně tak můžete nechat mobilní dům postavit třeba u rybníka nebo u lesa, kde vám bude sloužit jako útočiště pro rybaření anebo pro výlety do přírody.

puzzle

Jak vidíte, je to jedna výhoda za druhou! Tak už neváhejte a přijďte si typové mobilní domy prohlédnout na vlastní oči. Jistě mezi nimi objevíte takový, který vás osloví a necháte si jej vybavit podle svých představ. Od toho, kdy si svůj mobilní dům vyberete, k tomu, kdy bude stát na vašem pozemku je totiž jen malý krůček.