Stěhování svépomocí přináší i určitá rizika

Jestliže si zajistíte stěhování v Praze u profesionálů, zpravidla vám odpadne celá řada starostí a zejména ty nejobtížnější úkony. Stěhovací firma v takovém případě bere na sebe zodpovědnost za váš majetek, což je také do jisté míry kryto pojištěním, ovšem na co se občas může zapomínat, je vaše zdraví. Jaká rizika přináší stěhování svépomocí, kdy se snažíte stěhovákům pomyslně konkurovat?

zlomená noha

Zlomené kůstky chodidel – představte si, že přenášíte po schodech těžkou starožitnou šatní skříň, truhlu, komodu nebo chladničku, břemeno vám vyklouzne z ruky a spadne na nohu. Zlomené kůstky chodidla jsou bolestivé a léčba zlomenin chodidla je navíc poměrně dlouhá. U zlomeniny prstů může pak jít i o komplikace spojené s problémy při chůzi.

Angína a chřipka – pokud to se stěhováním těžkých břemen přeženete, můžete skončit v posteli na čtrnáct dnů s pracovní neschopností, takže si zkomplikujete nadcházející dny docela zbytečně. K tomu připočítejte i dobu na rekonvalescenci, takže dohromady pět, šest týdnů vám může trvat, než se dáte pořádně „dohromady“.

píchlá pneumatika

Zlomeniny páteře a pánve – nestává se to sice tak často, ale přihodit se to může vzhledem k tomu, že se nosí i velmi těžké předměty a přenáší se po schodech nebo někdy po kluzkém terénu. Pád ze schodů či na kluzkém povrchu se vám může stát osudným, např. v zimě na náledí, když nebezpečný úsek pod sebou přehlédnete.

Natažené vazy – jsou drobná poranění tzv. mikrovláken ve svalech, a čím závažnější je poranění vazů, tím více je bolestivé a tím déle vás donutí být v klidu. Opět si to vyžádá pracovní neschopnost.

Svalová horečka – kdo není zvyklý přenášet těžká břemena, může utrpět i svalovou horečkou. Ta vás také může na pár dnů vyřadit z pracovního procesu. Pomůžete si sice teplou koupelí a klidem na lůžku, ale po stěhování se to nejméně hodí, protože potřebujete vybalovat věci z krabic, a ne ležet v posteli.