Jak pečovat o notebook

Notebook je věc, kterou vlastníme a používáme téměř všichni. Potřebujeme ho pro práci a pro studijní účely, ale také s jeho pomocí trávíme volný čas. Sledujeme na něm filmy a seriály, čteme internetové magazíny, prohlížíme sociální sítě nebo hrajeme počítačové hry. Notebook je v provozu každý den, a aby nám dlouho sloužil, je také třeba o něj pečovat. Věděli jste, že notebook byste měli alespoň dvakrát do roka rozebrat a vyčistit od prachu?

notebook

Mezi signály, že notebook potřebuje vyčistit od prachu je například to, že ventilátory běží na plný výkon a jsou hlučnější. Při zanesení prachem se také nemusí spouštět operační systém nebo hry a klávesnice a myš přestávají reagovat. Ke kompletnímu rozebrání notebooku budete potřebovat šroubováky, jemný štětec, pinzetu i teplovodivou pastu. Postupujte jemně a s citem a dokonale vyčistěte veškerý prach. Pokud si však na čištění netroufáte, nechejte si notebook vyčistit u profesionálů. Kompletní servis počítačů a notebooků nabízí i firma servis pc Beroun. Kromě čištění počítačů také nabízí opravy závad. Jednodušší závady opravují hned, závady složitější jsou schopni opravit do 48 hodin. Kromě počítačů a notebooků vám opraví i tiskárny a scannery.

servis počítače

Co ale můžete doma udělat, je vyčistit chladič a ventilátor. To uděláte jednoduše. Buďto použijete stlačený vzduch nebo vysavač se sníženým výkonem. Nejprve vyčistěte ventilátory na spodní straně notebooku, následně pak boční otvory. I displej a klávesnici si dokážete vyčistit sami doma. Na displej si pořiďte utěrku z mikrovlákna a speciální prostředek na obrazovky. S těmito dvěma věcmi dokonale vyčistíte obrazovku od prachu a otisků. Klávesnice se vám bude dobře čistit stlačeným vzduchem. Na hrubší nečistoty pak můžete použít čistý jemný štětec. Obrazovku a klávesnici byste měli čistit minimálně jednou za měsíc.